Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 29. září 2022 Michal

Štětina je na členství v KSČ pyšný, Procházková, po manželovi Afghánka, prosazuje „dobytí“ Krymu...

24. 05. 2015 7:24:24
Když vezmu jeden z čs. deníků s titulkem: "Rusko si staví most na dobytá území"; přičemž je myšlen Krym, je jasné, že toto mohl napsat buď jen Jaromír Štětina, jenž byl na své pražskojarní členství v KSČ pyšný, nebo...?

Nebudu vás napínat; nejde o autora, nýbrž o autorku, ať se genderově nezpronevěřím, Petru Procházkovou, po svém afghánském manželovi skoro muslimku. Prostě se snaží svým chlebodárcům v zastoupení Andrewa Schapira vyjít po všech aliančních stránkách vstříc, kdoví jaký finanční či (a)morální obolus se za touto službou asi skrývá? Mohla by paní Petra investigativně doložit, kde, kdy a s jakými obětmi na životech se o Krym odehrály boje, jež by měly doložit zmiňované "dobytí" území poloostrova? Možná by na tuto otázku mohli odpovědět i jiní geniální znalci krymské historie, vyjadřující se jako staří a kovaní bolševici... Osobně si za slovem "dobytí" představuji miliony mrtvých během bojů o Berlín, Stalingrad, Moskvu, Leningrad či Kursk a Normandii.. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5247-ostre-sledovany-projev-putina-a-jeho-odpoved-novinari-z-bbc-kdo-koho-ohrozuje

Na úvod jako oponent této skvělé žurnalistky řekne své francouzský exprezident Valery Giscard d’Estaing, který poznamenal, že je nemožné popřít, že ukrajinská vláda byla zkorumpovaná a nesnesitelná. “Předání moci na Ukrajině lze ale jen stěží nazvat demokratickým procesem, je to hra oligarchů,” řekl Giscard d’Estaing. “Co se týče Spojených států, je pravděpodobné, že podporovaly a inspirovaly povstání. A pak zamířily politiku sankcí proti Rusku - politiku, která byla porušením mezinárodního práva. Kdo opravdu může osobovat právo na seznam občanů, na které osobně uvalí sankce, a to aniž s nimi mluví, dokonce i bez šance se ospravedlnit?” ptá se Giscard d’Estaing.

Zdá se mu, že rozhodnutí Ukrajiny stát se nadnárodní konfederací podle vzoru švýcarských kantonů a to rusky mluvící části, polské části a střední části by bylo to nejlepší. Systém, je také federální a Konfederace by byla financovaná Evropou a podporovaná OSN. A Krym by měl zůstat ruský... A ruští vojáci v Sevastopolu, jež by měli být dle Procházkové ti, jež dobyli Krym?? Opravdu na Krymu byli, ale...? Byli tam na základě smlouvy s Ukrajinou v počtu cca 22 tisíc. http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/13602-takhle-tvrde-putin-usadil-polaky-kteri-si-s-hitlerem-rozdelili-ceskoslovensko-kdo-zacal-druhou-svetovou-valku-.aspx

Rusko mělo totiž prodloužen pronájem sevastopolské základny do roku 2042 s pětiletou opcí, Moskva za to Janukovyčovi poskytla devítiletou třicetiprocentní slevu na ruský plyn. Ukrajina je na něm životně závislá a díky slevě mohla ušetřit až 40 miliard dolarů (zhruba 800 miliard korun). Po referendu bez jediného výstřelu a zabitého však Moskva schválila zákon, jenž přerušuje platnost rusko-ukrajinských smluv z let 1997 a 2010 o rozdělení černomořské flotily, o jejím postavení a podmínkách pobytu na území Ukrajiny, o platbách spjatých s rozdělením a pobytem flotily a o prodloužení pronájmu sevastopolské základny. Krym byl zkrátka přijat téměř sta procenty obyvatel do Ruské federace a vídeňská konvence o mezinárodních dohodách proto povoluje Rusku stávající smlouvy vypovědět....

Schapiro by si mohl podat ruku se Zaorálkem, co nedávno opět lhal, když řekl, že Putin rozhodl o krymském referendu ještě dřív, než byl navržen tzv. jazykový zákon. Krym však byl připojen jako Republika Krym k RF 17. března 2014, ale zmíněný zákon byl předán ke schválení 26. února téhož roku. Rusko znepokojilo rozhodnutí ukrajinského parlamentu zrušit jazykový zákon z roku 2012. Na základě tohoto právního předpisu vyhlásilo čtrnáct ruskojazyčných oblastí a měst na jihu a východě země ruštinu za druhý “regionální” jazyk. Oprávněný poplach kolem ukrajinského jazykového zákona, který měl zrušit ruštinu jako úřední jazyk, však skončil, když jej tehdejší úřadující prezident Turčynov naštěstí nepodepsal... Přesto usvědčil Schapira i Zaorálka s fašistickým pseudodiplomatem Bartuškem z kardinální lži... (Neskutečný výkon ruských gymnastek; k této disciplíně má v těchto dnech Putin přímo otcovský vztah... https://youtu.be/8LW0sioDcSo)

“Nikdy jsme o odtržení Krymu neuvažovali. Do okamžiku, než začaly události na Majdanu a státní převrat,” dodal Putin s odkazem na masové demonstrace Ukrajinců na kyjevském náměstí Nezávislosti. “Jednali jsme tak, jak jsme museli jednat,” dodal a myslel tím rowdies Pravého sektoru a Banderovce strany Svoboda...

Merkelová by též neměla vykládat nesmysly, že prý chování Ruska na Krymu a pak na východě Ukrajiny porušuje základy našeho mírového soužití v Evropě. Měla by víc číst své noviny; týdeník Der Spiegel se ve svém internetovém zpravodajství zabýval současnou ukrajinskou krizí. Ptá se: ”Proč obyvatelé Krymu vítají ruské vojáky jako ochránce? Proč se celé regiony na východě a jihu Ukrajiny odvracejí od vlády v Kyjevě? Proč, až když je nejhůř, jdou ukrajinští vojáci proti těm ruským, mávají ukrajinskou a ruskou vlajkou a křičí: “Jsme přece bratři”. To nevěděli už na Majdanu...?” Kdo je tedy v Německu za názorem paní Angely, kdo za realitou? (Kdo by to do Angely Merkelové řekl...? http://srbinaokup.info/?p=48958)

V projevu na Krymu, kde měla výjezdní zasedání ruská vláda, se Vladimír Putin vyjádřil i k situaci na Ukrajině, kterou ovládl „krvavý chaos a země upadla do bratrovražedného konfliktu. Krym může pomoci vyléčit zranění ruského národa, který trpěl výsledkem dramatického rozdělení ve 20. století,“ dodal. Na Krymu Putin garantuje opravdovou rovnost tří jazyků: ruského, ukrajinského a tatarského. Tedy ne jako na Ukrajině, kde chtěli zrušit ruštinu... Marně Putin vysvětluje, že Rusko se nechystá zapojit do žádného velkého konfliktu, tedy nic ve smyslu vyhrožování “nezahrávat si s jadernou velmocí”. Položil pouze řečnickou otázku: “V čem spočívají takzvané evropské hodnoty? Podpora státního převratu (na Ukrajině), uchopení moci se zbraněmi v ruce a potlačování těch, kteří nesouhlasí, za pomoci ozbrojených sil - co to je? Moderní evropské hodnoty? Zdá se, že našim kolegům je třeba připomenout jejich vlastní ideály.“ Ideály EU a Lisabonské smlouvy...?

Pro normálního a nezblbnutelného čtenáře je nyní hlavní, že Rusko staví most, který dá vale sankcím proti Ruské federaci. Most by měl být postaven do konce roku 2018. Důvod stavby? Rusko nemá přímé spojení s Krymem a plavbu trajektů mezi ruskou pevninou a poloostrovem často narušují bouře, řádící v průlivu. Délka celé stavby má být 19 km – asi šest kilometrů nad samotným průlivem, 6,5 ­kilo­met­ru povede po ostrůvku Tuzla a 6,5 km po hrázi, jež vybíhá z ruského Krasnodarského kraje, a nad užší částí průlivu.

Boris Romanovič Rotenberg, který je šéfem společnosti Strojgazmontaž, přišel o část svého jmění kvůli zařazení na „černou listinu" v rámci západních sankcí proti Rusku, které mají Moskvu přimět ke změně politiky vůči Ukrajině. Spekuluje se, že stavba má podnikateli tyto škody kompenzovat. Rotenberg (63) býval v mládí Putinovým partnerem v judu, tvrdí však, že za úspěchy v podnikání nevděčí této známosti. V první řadě se musí oblast stavby mostu odminovat, protože je plná min a nevybuchlých bomb ještě z dob druhé světové války. Most přes Kerčský průliv stavěli právě Němci, ale nestihli ho dokončit kvůli silné ofenzívě Rudé armády v roce 1943. Po osvobození Krymu postavená část chátrala a v roce 1944 se zřítila pod náporem ledových ker.

Schapirovská protiruská propaganda tvrdí, že most budou stavět vězni, což okamžitě dementovala na serveru rbth.com mluvčí ruských federálních věznic. Obří most bude mít kromě dvouproudé silnice i dvě železniční tratě. Podle projektové dokumentace bude vybudováno 42 km železničních tratí a 40 km silnic. Nebylo ale vyloučeno že pevninu a poloostrov spojí podzemní tunel. Definitivní variantu přemostění či podkopání úžiny široké 4,5 kilometru mezi Černým a Azovským mořem již ruské ministerstvo dopravy vybralo a most zvítězil; zkrátí cestu z ruské pevniny na Krym o 450 kilometrů. Předpokládá se, že přemostění přes Kerčský průliv využije ročně kolem deseti milionů lidí.

Jako první začali stavět most Němci; bylo to v době, kdy za druhé světové války okupovali rozsáhlé části Ukrajiny, Kavkazu a Krymu. S návrhem mostu přišel začátkem roku 1943 Albert Speer, říšský ministr vyzbrojování a válečné produkce a také osobní architekt Adolfa Hitlera. Němci realizovali myšlenku rychle. Do října 1943 měli hotovou třetinu mostu, ale pod náporem ofenziv Rudé armády ho vojáci wehrmachtu vyhodili do povětří. Na místě však nechali dost materiálu, takže po jejich ústupu Sověti stavbu dokončili. Vracela se po ní také sovětská delegace z historické jaltské konference. Most však už v zimě roku 1945 nevydržel tlak ledových ker a částečně se zřítil.

A zatímco občané Krymu s nadšením a bez jediného mrtvého oslavili svůj návrat k Rusku, na jihovýchodě Ukrajiny již zemřelo na tisíce proruských obyvatel. Obzvláště nadšeny jsou Spojené státy, které zaštiťují fakt, že hranice Ruska jsou obklíčeny více než třiceti základnami NATO, jež jsou připraveny hájit zájmy USA proti agresi Putina na Krymu.

„Investovali jsme do Ukrajiny více než 5 miliard dolarů k dosažení řady cílů,“ řekla oficiální představitelka ministerstva zahraničí USA Victoria Nuland, poté podotkla “Fuck the EU”. „Svoboda“, „nezávislost“, „mezinárodní právo“ – tato slova američtí úředníci opakují jako zaklínadlo. A leadeři Latinské Ameriky jen ironicky podotýkají: „Proč nikdy nedojde k státnímu převratu ve Spojených státech? Protože ve Washingtonu není velvyslanectví USA.“

Lidovky.cz položily komickou otázku: “Jak ale tedy chápat Putinovu rétoriku, že se vždy zastane a vždy bude bránit ruské obyvatelstvo z východu Ukrajiny?” Možná neznalost, duševní tupost nebo záměr, ale první, kdo s touto rétorikou přišel, když rozmísťoval svá vojska do stovky zemí světa, byl americký prezident Reagan. Ten si vymínil a v Grenadě to také naplnil, že bude chránit třeba anexí občany USA. Při státním převratu byly zabity desítky civilistů kvůli údajně ohroženým americkým studentům v Grenadě.

Svět je "rozhořčen okupací Krymu ruskými vojáky", neuznává výsledek referenda. Ano, je to děs, když dva miliony obyvatel Krymu pod hlavněmi okupantů z “donucení” jásají, zpívají a tančí. Je to prostě proti mezinárodnímu právu. Správné by mělo být házet po sobě zápalnými láhvemi, nechat se zabíjet snipery a nad hlavami by neměly vlát ruské vlajky, ale černo-červené neonacistické prapory Banderovců s trojzubcem...

Připomíná mi to českou pohádku Pyšná princezna, kdy švec ze smutného Půlnočního (ukrajinského) království si musí zaběhnout zatančit a zazpívat do sousedního (krymského) království krále Miroslava; ve smutném království je zpívat zakázáno! A švec také poznává královské výběrčí daní, kteří spíš připomínají loupežníky a sužují chudý lid. Jako na Krymu; radovali jste se, dělali jste před hlavněmi ruských vojáků, jak jste z donucení šťastní? Dopustili jste se zločinu, proto na vás uvalíme sankce. Je přece zákaz se smát a radovat...

Západ jel vždycičky na férovku; třicet vůdců západního světa s armádami ve sto padesáti zemích planety, proti jednomu Putinovi, jehož vojáky v cizích zemích byste spočítali na prstech jedné ruky, a jehož Západ navíc ničí brutálními sankcemi, včetně směšné žaloby za ukrajinský plynový dluh ve výši šest miliard dolarů... On by ten zlosyn Putin snad chtěl za ten svůj plyn dokonce i zaplatit...?

Inu, jestli ani toto vše Petře Procházkové nedochází, je mi jí líto, jistě má kolem sebe spoustu "věrných" nepřátel, jelikož; "Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš.“ Lev Nikolajevič Tolstoj (1828–1910)... Vyvraždili na sto tisíc Poláků...

Válka Ruska s Ukrajinou? Kdyby Rusové chtěli, uplácali by zdecimované Ukrajince svými čepicemi...

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/senator-stetina-clenstvi-v-ksc-jsem-nikdy-nezapiral/

Separatistům ulehčí boj neschopní ukrajinští vojáci; vystřílejí se sami...

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5247-ostre-sledovany-projev-putina-a-jeho-odpoved-novinari-z-bbc-kdo-koho-ohrozuje

https://www.youtube.com/watch?v=lVTixgK_LmM&index=3&list=UUt3bpcEkpibEqITN8RuGkEw

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ay9CMGRElCU

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/983-nova-fakta-namornictvo-usa-planovalo-v-sevastopolu-zakladnu-na-krymu-udelalo-rusko-americanum-caru-pres-rozpocet-zapad-porusil-vsechny-sliby-a-smlouvy-mlci-se-o-tom.htm

Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Autor: Břetislav Olšer | neděle 24.5.2015 7:24 | karma článku: 39.54 | přečteno: 2891x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Bohumír Šimek

Svatý Václav a SPD

Postaru jde o zasvěcený svátek, kdy každý věřící má být účasten na mši svaté pod sankcí při neúčasti. Marně jsem hledal na internetu. V Budějcích rozechvívají okenní tabulky jen hluční komunisti a SPD.

28.9.2022 v 23:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Giorgia Meloniová: Klady a zápory politické hvězdy

Kdykoliv na Západě zvítězí ve volbách strany označované – právem či neprávem – jako krajně pravicové, mají se v Izraeli na pozoru. Mnohé z těchto formací jsou vnímány jako nesnášenlivé vůči jisté části populace.

28.9.2022 v 19:51 | Karma článku: 7.86 | Přečteno: 121 | Diskuse

Václav Kunft

Proč stále volíme ty prolhané hajzly.

Před volbami nesmiřitelní protivníci se po volbách obejmou v koalici. Koryta jsou přeci důležitější než principy. Pravá s levou tvoří vlastně celek.

28.9.2022 v 16:24 | Karma článku: 8.21 | Přečteno: 215 | Diskuse

Michal Sabó

Motivace ruského vojáka odejít na frontu

Dnes je tomu týden, co byla v Rusku zahájena mobilizace. Akt, který rozdělil národ na dva tábory. Uprchlíky před válkou a ty, kteří splnili rozkaz a nastoupili dle rozkazu. Jaký je mezi nimi rozdíl?

28.9.2022 v 8:39 | Karma článku: 25.21 | Přečteno: 489 | Diskuse

Miloslava Cejpková

Volby pohledem jihočeské seniorky

Ráda bych v úvodu uvedla, že nejím koblihy, nemám ráda rychloproslovy šikmookých politiků a ještě jsem nedosáhla věku, kdy bych byla náruči těch dvou, P+A

28.9.2022 v 1:08 | Karma článku: 13.13 | Přečteno: 334 | Diskuse
Počet článků 3045 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2464

důchodce
 

Moje fotky na výstavě I vy můžete být naše hvězda na MFF Karlovy Vary 2011

Najdete na iDNES.cz