Kdo to ví, odpoví mi na otázku, kdo je za krádeží u Petra Wolfa...?

26. 07. 2008 8:47:17
Dřív byla protekce hanebnost, dnes je to oficiální lobbing, to samé platí o podvodu, z něhož se stala burzovní taktika, nebo o úplatku - nyní beztrestné provizi, resp. o odměně za poskytnuté služby či o spekulaci, hrdě nahrazují kdysi nelegální čachry s pozemky či bulvární očerňování těch, na které se vztahovala presumce neviny.

Takže v duchu této všeobecné legalizace ještě nedávno amorálních přečinů si dovolím hypoteticky nastínit svůj názor na krádež u exposlance ČSSD doc. Ing. Petra Wolfa, CSc., jemuž koncem uplynulého týdne někdo ukradl z jeho tří místností poslanecké kanceláře notebook.

„Jsem přesvědčený, že pracovali na politickou objednávku a souvisí to s událostmi posledních týdnů. Do poslaneckých kanceláří se přeci nikdo nevkrádá kvůli šperkům nebo penězům,“ řekl prý Wolf ze zahraničí, odkud by se měl vrátit v pondělí.

Takže spekulujme...

Pan Wolf si odjede se svými syny na zahraniční dovolenou, během které mu, co čert nechtěl, ukradnou dva neznámí, velmi kultivovaní, sebevědomí a dobře oblečení muži notebook, s údajně zkopírovanými textovými zprávami a dopisy, kterými mu i jeho manželce někdo před časem vyhrožoval.

Takže dva nemaskovaní zloději si napřed sednou na schody a počkají si, až je majitel a správce domu spatří, dobře si je prohlédne, zapamatuje a prohodí s nimi pár vět.

Který zloděj by se takto choval, pokud by na sebe nechtěl záměrně upozornit, aby jeho čin poté získal jiný rozměr. Jak se to odehrává v rafinovaných detektivkách poručíka Colomba, což však může být i v našem příběhu, jenž je přece pouhou spekulací a hypotézou.

Takže dva muži na sebe upozorní, aby správce zavolal panu Wolfovi, čímž mu zajistí tisíciprocentní alibi a sebe uvrhnou do socanského podezření, že jako ničemní anonymové přijdou zničit důkazy o své nekalé dopisovací činnosti...

Podle zprávy NKÚ z roku 2005 Wolfova ostravská firma UT 2002 uhradila dodavateli se sídlem v Rusku částku 298,3 tisíce korun za služby, jejichž součástí byla i veřejně přístupná studie.

V době, kdy tato "eseročka" zakázku zadávala, bylo doslovné znění této již zaplacené studie k dispozici na internetu na oficiálních stránkách Evropské komise.

Úřad zkritizoval také vyúčtování nákladů na cestovné ve výší 840 tisíc korun, kdy více celodenních cest stejného pracovníka bylo vykázáno v jednom dnu na různá místa ve stejném čase...

Navíc měla tato firma prošustrovat dotace od ministerstva životního prostředí ve výši téměř dvou milionů korun...

Takže všichni jsou špatní, jen Petr Wolf je neviňátko. Přesně v duchu toho, co se o něm v kuloárech povídá. Nepřemýšlí jako správný šachista o tom, co bude zítra, ale co bude pozítřku, nejlépe ještě popozítřku.

Je to prostě mistr světa k zametání vlastních průšvihů pod koberec a dost se podobá vyčůránkovi, co jako zlodej křičí, chyťte zloděje.

Když se hlasovalo o nedůvěře vládě a o státním rozpočtu, svým stranickým kolegům se Wolf omluvil, že hlasovat nemůže, jelikož je v nemocnici po prodělané vážné srdeční příhodě.

Poté ale vyšlo ale najevo, že poslanec ČSSD Petr Wolf v době hlasování neúspěšně obhajoval na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě profesuru.

Pak se honem urazil, že ho špičky socialistů vydírají, aby mohl napřed vystoupit z Poslaneckého klubu ČSSD a o den později i ze samotné strany.

Dnes opět křičí, už ne pouze virtuálně, chyťte zloděje...!

Je to opět náhoda, že se případ "notebook" až nápadně podobá aférám s ochotně poskytnutou policejní ochranou předcházejících tří přeběhlíků - Pohanky, Melčáka a Snítilého, z něhož se v těchto dnech měl vyklubat agent vojenské kontrarozvědky, potažmo StB...

Jasný cíl - odvést pozornost a zvolit oblíbenou taktiku: Nejlepší obrana je útok!

"Zabili jste mi strejčka, dostanete do držky!"

Ani Gary Kasparov s Bobby Fischerem by to neuměli zahrát líp...

Samozřejmě, že pouze hypoteticky a spekulativně. Jak také jinak...

(Další komentáře, fejetony a ukázky z knih na webu: http://bretislav-olser.enface.cz)

Autor: Břetislav Olšer | sobota 26.7.2008 8:47 | karma článku: 16.06 | přečteno: 1295x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 17.53 | Přečteno: 310 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 33.92 | Přečteno: 878 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 178 | Diskuse

Tadeáš Firla

Je Ústavní soud v naší zemi zpolitizován?

V kontextu rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení zdanění církevních restitucí a po shlédnutí komentářů a názorů některých politiků se naskýtá otázka: "Je Ústavní soud zpolitizován, je důvěryhodný"? Dovolím si jen načrtnout problém.

17.10.2019 v 23:23 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 596 | Diskuse

Jan Dvořák

Zeman, Babiš, Kubera, Vondráček - co ve zprávě z jednání špiček na Hradě nebylo

Na nedávné hradní poradě nejvyšších ústavních činitelů o tom, jak na veřejnosti, a v cizině zejména, prezentovat jednotnou zahraniční politiku, padaly rovněž iniciativní podněty k aktuálním otázkám.

17.10.2019 v 20:57 | Karma článku: 14.70 | Přečteno: 429 | Diskuse
Počet článků 3045 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2449

důchodce
 

Moje fotky na výstavě I vy můžete být naše hvězda na MFF Karlovy Vary 2011

Najdete na iDNES.cz