Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 25. října 2021 Beáta

Kdy vznikne holport nacionalistů Le Penové a Banderovců z Majdanu?

28. 05. 2014 7:07:07
Tak nám skončily volby do EU a radost ukrutánskou má jednadvacet čerstvých českých europoslanců. Nikdo se ale neptá, proč se dnes prsí, zvláště euronovicové Pospíšil a Keller; že dostali nejvíc hlasů? Z oprávněných voličů ve výši osmi a půl milionu jich přišlo k urnám v ČR jen 18 procent; přes 77 tisíc preferenčních hlasů získal přeběhlík z ODS k TOP 09 dojatý Pospíšil; na druhé místo stačilo ještě o dvacet tisíc hlasů míň pro socialistu Kellera. Z více než osmi milionů voličů, pro které bylo připraveno na 14 tisíc volebních místností po celém Česku.
Tak, co bruselské Atomium, 165miliardkrát zvětšená molekula železa z devíti atomů...?
Tak, co bruselské Atomium, 165miliardkrát zvětšená molekula železa z devíti atomů...?Foto: Břetislav Olšer

Oba však zaznamenali vítězství s nejvyšším počtem hlasů. Pyrrhova vítězství. Kam se ale hrabou na šokující vítězný mazec nacionalistů Le Penové a Nigela Faraga... Avšak o tom poněkud níže. Do voleb u nás kandidovalo celkem 857 osob v 38 uskupeních. Hlasovali 1 515 492 voliči, kteří své hlasy rozdali sedmi stranám, z toho jedné nevládní. takže máme mj. dva eurovítěze, co získali 77 tisíc, resp. 57 tisíc hlasů. Koho budou v EU zastupovat? Česko? Jaký k tomu mají mandát? Setinový? Kolik měly jednotlivé strany procent voličů?

ANO................2,91%
TOP 09 ..........2,88%
ČSSD ............2,56%
KSČM ............1,98%
KDU-ČSL ......1,80%
ODS ...............1,39%
SSO ...............0,95%

Je přece známo, že EU je hlava Evropy, co se však pohybuje na vetchém krku, který každou chvíli kolabuje. Přesto mají zvolení europoslanci záchvaty hrdosti a štěstí. Důvod je jediný; počet 751 europoslanců, resp. jednadvacet z Česka, má zajištěno minimálně na pět let bezproblémové žití. Plat? Měsíčně plus mínus půl milionu Kč, no, neber to. Ani když si k tomu přidáme celoevropské hlasy ve výši kolem 40 procent, ani to pořád není dostatečně silný mandát od více než 506 milionů obyvatel, ale je to lepší, než pantokem do lebky. A přesto vše, co přijde z Bruselu, je zákon, kterým je nutné se řídit; od tvarůžků, piva, pomazánkového másla či valašských frgálů. Jaký však bude tento zákon nyní, kdy se mezi 751 europoslanců dostalo 63 extrémistů nacionálního ražení, tedy i rasisté a antisemité? Jak je to s tou demokracií v Bruselu? Sedmdesát roků po válce?

Nejvíc získala francouzská Národní fronta - 24 křesel, za ní je britská protiunijní a proiimigrantská strana UKIP (United Kingdom Independent Party) - 23 křesel, pak se ziskem od dvou až po čtyři křesla skončily Dánská lidová strana, nacionalisté Praví Finové, Svobodná strana Rakouska, nacionalističtí Švédští demokraté a nizozemská Strana pro svobodu Geerta Wilderse. Jakmile se ale dostane do EU Ukrajina, mohu zmínění extrémisté počítat i s Banderovskými nacionalisty strany Svoboda a neonacisty z Pravého sektoru. A že se všichni společně budou mít, doslova jak prasata v eurožitě, co je od tohoto koryta v dnešní zvrácené době těžko kdo zažene.http://olser.cz/wp-content/uploads/brics.jpg

Kam se na BRICS hrabe nacionalistická EU...?

Europoslanec si totiž přijde měsíčně na hrubý plat ve výši 7957 eur, tedy 219 tisíc Kč, na asistenty a expertné mají k dispozici dalších 21 209 eur, resp. 583 tisíc Kč, na provoz kanceláře pak 4299 eur, tedy bratru 118 tisíc Kč. A ještě je zde pakatel na diety, které činí 304 eur, resp. 8360 Kč. Nutno dodat, že za všeobecné výdaje na kancelář, telefony a počítače nemusí předkládat účty. Navíc poslanci v EP dostávají proplácené cestovní výdaje. Evropa tone v dluzích, hospodářských krizích, je na hranici bankrotů, má desítky milionů lidí bez práce a na hranici chudoby, zatímco tito vyvolení čeští europoslanci, jimž dala své hlasy zhruba setina obyvatel, se rázem vyšvihli mezi elitu vyčůránků. Na veřejnosti pijí vodu, ale sotva vyrazí do Evropy, nejen pod vínem se tam stoly prohýbají.

A co za to máme my, kteří neví kudy kam v tom zběsilém světě; třeba v zemědělství? Prezident Agrární komory ČR Ing. Jan Veleba uvedl, že jen od vstupu České republiky do Evropské unie v roce 2004 přišlo v této oblasti o práci 40 000 lidí, s navazujícími odvětvími se dokonce dostaneme k číslu 120 tisíc lidí. Tuto skutečnost dával do souvislosti s aktuální výší nezaměstnanosti, která v současné době postihuje zhruba 580 000 obyvatel, tedy zhruba osm procent práceschopného obyvatelstva. Jakou vinu na bankrotu českého průmyslu a financí nese nevinný běžný občan? Zákazníci v supermarketech si totiž těchto tunelovacích přesunů většinou ani nevšimnou, protože na obalech zboží informace o původu chybějí či je zde uvedeno pouze Made in EU. Navíc řadě spotřebitelů je to šumafuk, kde se co vyrábí. Hlavně aby měli co do žaludku a za levný peníz, tím líp. Je to tím, že české domácnosti mají z několika půjček už přes bilion dluhů a polovina z nich, s exekutory na krku, si už půjčuje ne na nákupy, ale na splátky prvního úvěru.

http://olser.cz/wp-content/uploads/kerry-ukrajina1.jpg

Ukrajino v novém majdanském hávu; kdy se do EU zapojí i Banderovci...?

Dnes už víme, že pozdě bych honit. Jsme v řiti, jak Baťa s dřevákama; tak si alespoň připomínáme slova Václava Klause, který přímo v Bruselu označil EU za revoluční experiment a situaci v ní za demokratický deficit, což vede k potlačování trhu a podpoře centralizace. Vzbudil bouři nevole; co si to mohl dovolit, ohrožovat jejich statisícové platy? Proto během projevu Václava Klause europoslanci demonstrativně odcházeli z jednacího sálu, jiní zůstali a bučeli či nepříliš zdvořile hlučeli; nehorázný gauner, co jim chce vzít sladký bruselský život.

Proč ne, vždyť se nic tolik zlého neděje; v celé EU byla v červnu 2013 nezaměstnanost vysoká "pouhých" 10,9 %, kdežto v eurozóně sice až 12,1 %. V celé EU bylo tak v červnu bez práce přibližně 26,424 milionu obyvatel. Nárůst nezaměstnaných oproti předchozímu roku činí 1,129 milionu. Moucha... Přesto je třeba hledat další otroky, navzdory tomu, že letošní eurovolby měly jediného morálně nemorálního vítěze – euroskeptiky; velký úspěch patřil nacionalistům. Je to zle, nebo dobře? Nesmíme zapomenout ani na ukrajinské nacionalisty banderovské strany Svoboda či neonacistů z Pravého sektoru, kteří mají šanci vstoupit s těmito svými souvěrci do holportu.http://olser.cz/wp-content/uploads/ukrajiny-71.jpg

To by se v EU pracovalo knížeti Karlu Spáči I., havíři by jen tiše záviděli...

Stačí k tomu kupecké počty, když chceme spočítat, proč by měla EU chtít zuboženou Ukrajinu do svých řad; jedná se jen o získání dalších nacionalistických vazalů, kteří budou tvořit levnou pracovní sílu a tím ekonomicky posilovat už tak zadluženou Unii? Prostě se Ukrajina stane exportérem pracovní síly, a to nejen do EU a Ruska. Jde o stejný scénář získávání námezní pracovní síly, jako v případě Rumunska a Bulharska, poněkud jiné to bylo v případě Řecka a Španělska, co byly protekčně přijaty do EU pro jejich členství v NATO. Ukrajina je však ve srovnání s nimi nuzák, navíc bez armády; v případě přidružení k Evropské unii se stane pouze vývozcem pracovní síly a současně ztratí “nejméně 12 miliard USD ročně” (asi 230 miliard Kč), dosud plynoucích z obchodu s Ruskem.

Ukrajina totiž změnila směr svého rozvoje. Znamená to konec zbytků ukrajinského kosmického a leteckého průmyslu i loďařství. Z jaderného průmyslu už též nic nezbylo, zůstává jen slabý odvar z dávné tradice vývozu zemědělské produkce. A dnes už víme, jak to všechno dopadlo; občanská válka je na spadnutí, pokud už v Doněcku nezačala. Jak to proruským separatistům osladí čokoládový král a nový prezident Ukrajiny Porošenko, je ve hvězdách a pruzích. Před deseti lety měla Ukrajina 51,7 milionu obyvatel, jichž však sedm milionů ubylo. Důvodem byla především masová emigrace na Západ za výdělky.

Z Ukrajinců, kteří pracují v zahraničí, jich je 60 procent v zemích Evropské unie. Další pak v Severní Americe a tři miliony v Rusku. Současné devizové rezervy ukrajinské centrální banky činí 18,8 miliardy dolarů, což postačuje k financování sotva tříměsíčního dovozu. Nyní potřebuje Ukrajina zahraniční pomoc v celkové výši 35 miliard dolarů (skoro 700 miliard Kč). Evropský prezident Herman Van Rompuy pateticky vyzval Evropskou unii, aby na ukrajinskou krizi reagovala odvrácením se od Ruska a výrazným posílením svých obchodních, politických a vojenských vazeb se Spojenými státy. Vskutku šalamounské rozhodnutí totálního evropského ignoranta. Kdo přece nejde s námi, je proti nám; jak si uměly kdysi bolševické heslo bryskně přetransformovat k obrazu svému Spojené státy a EU...

Inu, EU je zkrátka nevydařený klon RVHP; kdoví, kdy nabídne Brusel asociační smlouvu Albánii, co už ví, jak vypadá totální národní bankrot, mohla by do budoucna EU poradit. Vlastně spíš "král" New Yorku Madoff, jeho pyramidová hra a krach podvodnmých fondů. Škoda, že ale neporadí; je na 150 let za mřížemi. Prostě, koho chleba konzumuješ, toho píseň zpívej. Motto: “V každé organizaci je nejmíň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba neprodleně vyhledat a zastřeli...” Proč se Putin smál sankcím USA; oznámí “plynový zlatý grál” s ČLR?

***

Přečtěte si jinde:

Brusel potrebuje konflikt na Ukrajine

Ukrajina klame celý svět - žádné hranice nemá

Další komentáře, glosy, reportáže a ukázky z knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku.

Autor: Břetislav Olšer | středa 28.5.2014 7:07 | karma článku: 35.02 | přečteno: 3712x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Covidová segregace postupuje EU

Nový rakouský kancléř oznámil, že neočkovaným proti covidu hrozí zákaz vycházení, pokud se situace s nemocí covid dále zhorší. Rakousko je na tom podobně jako Česko a nová česká vláda si už na neočkované „brousí zuby“.

25.10.2021 v 11:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse

Ladislav Jílek

Velký oblouk komunistů

Za sto let své existence prošli naší komunisté zajímavým okruhem názorů. Na počátku mluvili o tom, že jejich cílem je zakroutit krkem buržoustům, tedy hlavně velkým podnikatelům.

25.10.2021 v 10:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 19 | Diskuse

Karel Ábelovský

Kdo jsou lidé, na které tu kdekdo kydá špínu (II. část - Ivan Bartoš)

... a to jen proto, že je voličem Zemana, Babiše a ANO, případně SPD a podléhá populistické a vždy lživé kampani svých favoritů, kteří jim klidně slíbí jak možné, tak i to nemožné. Vědí vůbec něco o lidech, které tu pomlouvají?

25.10.2021 v 9:48 | Karma článku: 8.17 | Přečteno: 182 | Diskuse

Vladimír Pechal

B - F - L - M - P - S - V - Z aneb volby jako učební látka

Škola nutí žáky memorovat řadu pravidel aniž by dokázali nabyté vědomosti prakticky používat. Třeba gramatika celou řadu žáků nebaví, zkusme se ale podívat třeba na volby s využitím učiva českého jazyka pro 3.třídu základní školy

25.10.2021 v 8:37 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 119 | Diskuse

Jan Bartoň

Popularita Bidena na dalším dnu

Hodnocení politiky amerického prezidenta Joea Bidena dosáhlo dalšího dna. S jeho politikou více jak polovina oslovených Američanů nesouhlasí a většina nezávislých voličů se vrátila k Donaldu Trumpovi.

25.10.2021 v 8:00 | Karma článku: 20.10 | Přečteno: 375 | Diskuse
Počet článků 3045 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2460

důchodce
 

Moje fotky na výstavě I vy můžete být naše hvězda na MFF Karlovy Vary 2011

Najdete na iDNES.cz