Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kníže Karel: “Bylo to prachsprosté vydírání, co si budeme povídat."

Je to jako kolovrátek; kdykoli řekne opoziční poslanec něco kritického na „přirozený obchodní deal“ koaličních politiků, ihned se novináři vytasí s případem tzv. trafiky v ČSSD – kauzou Tvrdík. Proč házet špínu na lidu oddanému Tluchoře, Fuksu či Šnajdra a ne na exkomunistu Tvrdíka?

Na kohopak čeká tento luxusní model oděvu...?Foto: B. Olšer (2)

Nekonečné jsou řeči o možných „trafikách“ pro obviněné exposlance ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra, kteří loni nechtěli podpořit daňový balíček a tím ohrozit schválení církevních restitucí. Zapojil se rovněž generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Šéf Českých drah (ČD) Petr Žaluda se zase angažoval v dosazení stíhaného exnáměstka ministra zemědělství Romana Bočka do představenstva ČD. Zástupci obou firem odmítli, že by jejich vedení pochybilo. Policejní usnesení však uvádí telefonát Beneše s Nagyovou z loňského 13. září. V uvedeném hovoru s Ing. Danielem Banešem, předsedou představenstva obchodní firmy ČEZ, a. s., se uvádí, že ho napadlo, aby (předseda vlády Nečas) přijal jejich požadavky – pro toho funkce v NKÚ, pro toho VZP. Na to Mgr. Jana Nagyová uvádí, že „oni se o tomto ani nechtějí bavit, že to budou hrát na tu ideovou čistotu…“

Připomíná vám to něco? Ano; Bém: “Tak Mazánku, zavolej Markovi Šnajdrovi a zavolej Horákovi. V úterý je nějaká výběrová komise, a to už je hodně rozjetej vlak a brzdit ho bude strašně složitý…” …Janoušek: “No, tak mi tam zaškrtneš dvě jména, a jedno z nich to musí být…“ MF Dnes má nahrávku, na níž hovoří místopředseda ODS a primátor Prahy Pavel Bém s lobbistou a pražským “kmotrem” Romanem Janouškem. Nahrávku zřejmě pořídila BIS nebo spíš Bártova Agentura Bílého lva (ABL). Bylo to 22. června 2007. Bavili se o výběrovém řízení na ředitele krajských poboček Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Václav Šálek - ČTK - Jana Nagyová

Začalo to, jako docela prozaický příběh o tom, jak lze ve Sněmovně zlegalizovat kšeftaření s poslaneckými mandáty, které jsou dobré, když shání trojkoalice někoho, kdo by pomohl s hlasy v boji o důvěře pravicové vlády… V listopadu 2012 vyhrál premiér Nečas boj s rebely v ODS a vláda tak prosadila vyšší daně. S vládou podle doporučení stranického kongresu hlasovali poslanci Tomáš Úlehla a Jan Florián, zatímco trojice Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr se sice nepodřídila, ale opustila Sněmovnu a umožnila, aby tak vládě pomohli jejich náhradníci. Způsob, kterým poslanci svůj střet s vedením strany vyřešili, označil Nečas za "politicky poctivý a lidsky důstojný". Neřekl, že za cenu vydírání a ekonomického nátlaku...

Přesto pravice tleskala svému vítězství, tleskala i Miroslava Němcová, které to však brzy docvaklo a na pořad dne přišel její srdceryvný projev, v němž se veřejně omluvila za to, že vládní koalice odměnila politiky ODS lukrativními posty ve státní správě. Trafiky dostali slíbeny rebelující poslanci Tluchoř, Fuksa a Šnajdr a nyní také exministr obrany Alexandr Vondra. Co to je “přes čáru”? Podvod. A zde je nutná ne omluva, ale zrušení těchto trafik a trest pro ty, kdož takto korumpují vysloužilé politiky, kteří zlodějsky podrželi vládu.

Sebereflexe nebo jen hrůzné pokrytectví? Němcová uvedla, že sice strany během volebního období sahají k řadě personálních i programových kompromisů, ale že tento už šel přes čáru. Je prý součástí vedení ODS, takže se nemůže postavit stranou a umýt si nad tím vším ruce… Asi ne tak docela; Sněmovně se nechala slyšet, že trojici odcházejících poslanců by měli ve Sněmovně nahradit bývalý poslanec Pavel Bohatec, dále náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek a bývalý kolínský místostarosta Roman Pekárek. Jenže ten byl v květnu nepravomocně na šest let odsouzen. Pekárek si měl podle obžaloby říct o milionový úplatek za výhodný odprodej městských pozemků. Po vzoru Ratha se odmítl vzdát poslaneckého mandátu a ve vězení pobírat poslaneckou gáži.

Podle Práva Marek Šnajdr už přes sedm let působí ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny a po svém loňském odchodu ze Sněmovny získal i místo v dozorčí radě státní společnosti Čepro, přitom nesmí kvůli své dřívější kauze řídit ani eseróčko. V 90. letech totiž přivedl z pozice ředitele do konkurzu frýdecko-místeckou firmu HP Construct. Obchodní zákoník totiž říká, že „členem statutárního nebo jiného orgánu právnické osoby, která je podnikatelem, nemůže být ten, kdo vykonával kteroukoli ze srovnatelných funkcí v právnické osobě, na jejíž majetek byl prohlášen konkurz“. Prostě ideální kvalifikace pro trafiku...

Ale co si budeme nalhávat, Parlamentu ČR nevládne Nečas, ale jedna velká gravitace korytová. A vládla i Jana Nagyová. Co to dalo práce, trapasů, exhibicionismu, metrosexuality, potu a někdy i krve (Dolejš, Babák), než se našinec dostal na teploučké sedadélko ve Sněmovně. Čtyři roky jsou garantované, jen bloud by tato plodná léta nevyužil do poslední mrtě. Od řečnického pultíku až po nejlevnější stravovací zařízení zvané sněmovní bufet. A že si žijí; připomeňme si; Sněmovna má šestičlenné vedení, tucet výborů, tři podvýbory, poslanecké kluby s několikačlenným vedením, komise – za to vše 29 tisíc až po od 97 tisíc Kč. Kolikpak stál včerejšek daňové poplatníky? Je to k nevíře, ale každý den prošustrujeme na mzdy poslanců, senátorů a ministrů více než 750 tisíc korun. Za rok to činí z našich daní víc než čtvrt miliardy Kč... A pak má zbýt na důchodce a tělesně postižené…?

foto: Alexandr Satinský, MAFRA  

 

Další faux pas Miroslavy Němcové zavinili Rath a Pekárek, kteří i po svém zatčení pobírají k platu 56 000 Kč hrubého měsíčně i veškeré náhrady na dopravu, reprezentaci, stravné a ošatné. Proto Miroslava Němcová přivítala, kdyby ji pan kancléř informoval, že po poradě s právníky vyplácení náhrad poslancům Rathovi i Pekárkovi zastaví… Tento postup schvaluje i přesto, že sněmovně hrozí soud, u kterého by se věznění poslanci mohli úspěšně nevyplacených náhrad domáhat. “Existuje naděje, že soud rozhodne podle logiky, a nikoli striktně podle litery zákona. Pak by to byl cenný precedens pro další podobné případy. Pokud ne, žádné velké ztráty sněmovně nehrozí. Náhrady by se vyplatily zpětně a k tomu možná nějaká menší pokuta,” řekla Němcová, čímž udělala de facto z českého soudnictví justiční mafii dle Marie Benešové…

A poté přišly blesky z čistého nebe; policejní razie, vyslýchání na základě legálních odposlechů. Zabavenýcha 150 milionů korun, desítky kilogramů zlata... V Usnesení Policie ČR z června 2013: Předseda vlády ČR Petr Nečas prý dal pokyn Nagyové, aby sdělila Tluchořovi, Šnajdrovi a Fuksovi, že mají zajištěna jako protislužbu odpovídající místa... Aby provedli předem domluvenou rošádu. Něco za něco. Kdypak si asi přijdou i pro pana "čistého"...?  A ještě sledování totálně zblbnutou vojenskou rozvědkou premiérovy manželky; kvůli urychlení rozvodu, nebo v tom byli Jehovisté... To bylo humbuku o čestnosti tří poslanců, co nemyslí na svá poslanecká koryta, ale čestně odevzdají svůj mandát. Mají totiž svá teplá místa v ČEZ, ČEPRU, ČD a společnost Český Aeroholding. Co by asi při své kvalifikaci mohli také jiného dělat…?

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg označil vyjednávání s exposlanci Tluchořem, Šnajdrem a Fuksou za vydírání. Za odstoupení z Poslanecké sněmovny jim podle šéfa TOP 09 musela vládní koalice slíbit trafiky ve státních firmách. Schwarzenberg poprvé otevřeně promluvil o zákulisí vyjednávání s rebely z řad ODS, kteří odmítali podpořit klíčový daňový balíček.“Bylo to prachsprosté vydírání, co si budeme povídat. Ale v politice člověk někdy podléhá vydírání," řekl Schwarzenberg pro LN. Je snad nějaké vydírání známkou poctivosti a lidské důstojnosti?

Dejme tomu, že by tzv. rebelům premiér tehdy nabídnul za „balíček“, bez nehož by nebyly schváleny ani církevní restituce, namátkou nižší sazbu daní právnických osob. Ovšem, pozice v dozorčí radě jako náplast za to, že někdo nebude hlasovat proti zvyšování daní, resp. církevním restitucím, nemá s politickým obchodem nic společného. Post v dozorčí radě podniku je správa státního majetku. Stát by měl do takového prestižního a důležitého místa jmenovat lidi, kteří budou znamenat maximální přínos pro daný podnik. Stát, kterému jde o zisk a snížení skoro dvoubilionového státního dluhu, by měl zkoumat, jak si jmenovaný člověk vedl jinde, jaké má zkušenosti s oborem, aby byl podniku prospěšný. Jmenovat však někoho členem dozorčí rady na základě jediné kvalifikace, že nebude hlasovat proti daňovému balíčku, je nejen absurdní, ale i v rozporu se zákonem; stát přece musí spravovat své podniky s péčí řádného hospodáře. Z tohoto hlediska je ihned zřejmá podvodná stránka celé věci a trestný čin...

A jak to bylo tedy se socialistickými držiteli trafiky, zejména s Jaroslavem Tvrdíkem, o kterého nejčastěji žurnalisté otírají? V letech 2001-2003 byl Jaroslav Tvrdík poslancem za ČSSD a ministrem obrany ve vládách sociální demokracie - Zemana a Špidly. Na konci května 2003 podal demisi jako protest proti snížení armádního rozpočtu z 2,2 % HDP na 2,05 % HDP… ČSSD nehledala pro Tvrdíka nové uplatnění, nýbrž dozorčí rada Českých aerolinií odvolala dosavadního šéfa a Tvrdíka jmenovali na jeho místo. Tedy vše se událo asi po půlroce od jeho odchodu z vlády, přestože tehdejší koalice měla 101 hlas a ten Tvrdíkův by se jí tůze hodil. Neudělal to, nevyhrožoval likvidací vlády, ani nevydíral, nevyvíjel ekonomický nátlak, aby si vydupal trafiku. Pod jeho vedením uzavřely ČSA významný kontrakt na dodávku letounů Airbus a platy vzrostly během tří let zhruba o třetinu. Po řadě měsíců dostal nabídku z ČSA a využil ji. V lednu 2006 se pak stal před nadcházejícími sněmovními volbami manažerem volebního štábu ČSSD.

(V období let 1990 - 1991 pracoval na postu náčelníka finanční služby Školícího a výcvikového střediska Ministerstva obrany ČR. V letech 1991 - 1992 a znovu 1993 - 1995 byl vedoucím starším důstojníkem, pak náčelníkem oddělení na sekci zahraničních vztahů ministerstva obrany. V letech 1992 - 1993 zastával post náčelníka finanční služby československé jednotky při 1. Praporu mírových sil OSN (UNPROFOR) v bývalé Jugoslávii. Od roku 1996 pracoval opět na ministerstvu obrany, zpočátku jako ředitel Hlavního úřadu vnitřní správy ministerstva a ještě během roku 1996 se stal ředitelem Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení ministerstva. Dosáhl hodnosti podplukovníka. Od roku 2000 byl ekonomickým náměstkem ministra obrany... Tolik Wikipedie o Tvrdíkově kvalifikaci...)

Jaroslav Tvrdík v Ostravě

Ve funkci předsedy představenstva ČSA Jaroslava Tvrdíka ale vystřídal Radomír Lašák, což byla katastrofa. Základní kapitál ČSA byl už za Jaroslava Tvrdíka navýšen o deset miliard korun, přičemž aerolinky měly základní kapitál 2,5 miliardy, ale nákup letadel v roce 2004 přesáhl deset miliard korun. Problém byl v tom, že každý trh má omezenou kapacitu a ČSA místo toho, aby se firma po nákupu nových strojů zbavila těch starých, tak řešila, kam všechna letadla umístit… A to byla zřejmě Tvrdíkova chyba...

“…Kdyby nás koupily Air France, tak aniž by cokoliv udělaly, bude ČSA vydělávat mnohem více jen díky tomu, že dají naše letenky do svých systémů. A nebude to tak, že jim budeme krást cestující. To jsou obrovské synergie a mají pro obě strany obrovskou hodnotu. Aniž by sem z Air France vůbec musel někdo přijít a něco u nás měnit, tak vyděláme o miliardy navíc,” snil 22. května 2009 nový šéf ČSA Radomír Lašák. Stalo se však úplně jinak… ČSA byly za první pololetí 2009 ve ztrátě 1,83 miliardy korun, což je o půl miliardy více, než vedení firmy plánovalo. Po zasedání dozorčí rady ČSA oznámeno, že generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák střídá od října 2009 ve funkci předsedy představenstva ČSA Radomíra Lašáka… Nyní se čeká, kdy bude Sněmovna hlasovat, zdali k trestnímu stíhání vydá či nevydá svého bývalého šéfa ODS a premiéra ČR...

PS: Stručné shrnutí aktuální politické situace v ČR dle anonymního génia. Neříkám nikde, že jsem jeho autorem, ale též neříkám, že ne. Spousta mým podobných textů běhá od nepaměti po internetu a jak můžete dokázat, že zrovna tento patří mezi ně: Prezident se ožírá tak, že nedokáže ani stát. Ministr financí se ožírá tak, že nedokáže ani mluvit. Ministr zahraničí nedokáže ani zůstat vzhůru. Milenka předsedy vlády řídí vojenské zpravodajství. Generálové armády ČR se bojí odporovat jedné úřednici a sledují manželku premiéra. Stát má rozvědku, která ani sama neví, že je sledována. Její velitelé netuší, že budou zatčeni, zatímco vůdci mafie to ví předem a děkují za připravené jachty na Jadranu. Vládu k odstoupení vyzývá klinický psychopat, který sledoval, nahrával a uplácel všechny svoje poslance. Část sněmovny již úřaduje z vězení. Vedení opozice působí jako partička, která právě unikla z Bohnic a budoucí vývoj státu oznamuje na facebooku prezidentova sotva zletilá dcera. Pro alespoň trochu reálné scénáře je Hollywood. Na všechno ostatní je tu česká politika...

Inu, držme palce spravedlivému chodu věcí vezdejších a jako svého premiéra bych zvolil Macha a Šebestovou, jejichž kouzelné sluchátko by hravě nahradilo korunovační klenoty a jednou provždy by zrušilo prezidentskou virózu, zatímco trafiky by byly z marcipánu a pouze z říše pohádek... Policie si včera rozdělila úkoly; Nagyová - Janoušek - Rittig

Máte pravdu, Marie Benešová, justiční mafie v Česku existuje…

Existuje „normální svět Ratha“ a normální svět drtivé většiny…?

Topolánek: Já nic, já muzikant a neumím ani “okopávat kotníky”…

Jen dva prstíčky zastrčíme a přes sto padesát miliard si nasyslíme…

Kubula a Kuba Kubikula, aneb Vylej jako nalej…?

 

Další glosy, komentáře, reportáže a ukázky z knih na webech a také v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)- http://bretislav-olser.enface.cz - http://olser.cz - http://www.facebook.com/profile.php?id=10000053041104#!/profile.php?id=10000053041104 

Autor: břetislav Olšer | středa 19.6.2013 7:02 | karma článku: 29,89 | přečteno: 2429x
  • Další články autora

břetislav Olšer

Proč se nepíše o americkém ostrově Three Mile Island, kde se roztavil reaktor TMI-2...?

Proč je největší jadernou hrůzou jen havárie atomové elektrárny Černobyl a ne katastrofa na ostrově Three Mile Island, kde se roztavil reaktor TMI-2 v elektrárně provozovatele MetE? Kdysi se tajila radiace Černobylu, dnes TMI-2...

27.4.2016 v 7:27 | Karma: 29,73 | Přečteno: 5498x | Diskuse| Politika

břetislav Olšer

Chcete vědět, proč jste rasisté a xenofobové a kam jdou peníze z vašich daní? Tak čtěte...

Romy považuje za nesympatické 82 procent dotázaných Čechů, polovině respondentů jsou dokonce velmi nesympatičtí; opak si myslí jen tři procenta, tři čtvrtiny respondentů cítí antipatie k muslimům, sympatie naopak čtyři procenta...

22.4.2016 v 7:22 | Karma: 32,04 | Přečteno: 2840x | Diskuse| Společnost

břetislav Olšer

V roce 1942 by hajlovala strachy, teď jí nic a nikdo nehrozí, přestože byla pracovně v ČLR

Ceny Anděl získávají amatérští zpěváčci a bigbíty; že to jsou profesionálové? Omlouvám se; amatér má jen charisma a tvoří kvalitu zadara, mnozí neintonující profíci Anděla sice neví, co je to charisma, ale zato mají za to miliony.

13.4.2016 v 7:13 | Karma: 31,79 | Přečteno: 2299x | Diskuse| Společnost

břetislav Olšer

Jak hordy organizovaných Číňanů s holemi terorizovaly nebohé a neprovokující Čechy...

Co vše mě zaujalo na návštěvě čínského prezidenta Si Ťin- pchinga, tyrana a novodobého Hitlera v Lánech a na Pražském hradu? Začal bych mladíkem, co při spatření kamery vběhl do davu Číňanů s vlajkou Tibetu a prý byl bit holemi...

31.3.2016 v 7:31 | Karma: 40,31 | Přečteno: 3031x | Diskuse| Politika

břetislav Olšer

Havloidní systém může páchat trestné činy, policie však nekoná, svobodu projevu ale trestá

Házení vajec na prezidenty ČR a SRN, policie nic, ukradení prezidentské standardy, policie nekoná, zneuctění Hradu červenými trenýrkami, policie - jen neškodná recese, zničení desítek čínských vlajek, policie bezradně krčí rameny,

29.3.2016 v 7:29 | Karma: 40,19 | Přečteno: 2525x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Studentky rozrušila přednáška psycholožky, tři dívky skončily v nemocnici

25. dubna 2024  12:40,  aktualizováno  14:38

Na kutnohorské střední škole zasahovali záchranáři kvůli skupině rozrušených studentek. Dívky...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Prezident Petr Pavel se zranil v obličeji při střelbě ve zbrojovce

19. dubna 2024  15:44

Prezident Petr Pavel se při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal...

Nejsem nominována na eurokomisaře, řekla v debatě pro studenty Nerudová

26. dubna 2024  5:42,  aktualizováno  9:52

Přímý přenos Šest kandidátů pro volby do Evropského parlamentu přijalo účast v debatě Zavolíme!, která je...

Tohle je nenávist, řekl o protestech za Gazu Trump. Kampus stále nevyklidili

26. dubna 2024  9:29

Kolumbijská univerzita v New Yorku odložila ultimátum, podle něhož měli protestující propalestinští...

Byl na vozíku, po výměně kyčlí běhá, trénuje na maraton. Pomáhá mu konopí

26. dubna 2024  8:58

Jakub Kryšpín pracoval, dálkově studoval vysokou školu, měl plány do budoucna. Ty ale v roce 2006...

Z mrazu konečně do tepla. Už dnes bude 17 stupňů, o víkendu i přes 20

26. dubna 2024  8:21

Chlad a mráz zřejmě končí. Meteorologové avizují už na pátek teploty přes patnáct stupňů, o víkendu...

Quality Hotel Brno Exhibition Centre
RECEPČNÍ

Quality Hotel Brno Exhibition Centre
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 550 - 30 550 Kč

  • Počet článků 3045
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2467x
důchodce