Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. dubna 2020 Ema

Jak získat rozhřešení za těžké hříchy aneb Kurva hoši gutentag…?

8. 08. 2012 13:09:16
Tak se nám konečně některé chudobné české herečky rozhodly pro pokání za své těžké hříchy a jako rozhřešení se v oficiálním provolání vyslovily pro přijetí zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Podle nich je třeba zákon přijmout, aby byly vyrovnány křivdy, kterých se na církvích dopustil komunistický režim.
Ilustrační foto...
Ilustrační foto...Foto: B. Olšer (2)

Jiřina Jirásková a Dagmar Havlová asi zvážily své role ve filmech o tom, že erotické bujení podporuje dojení, a jako rozhřešení si nepředepsaly Otčenáše, ale podporu navrácení církvím jejich majetky. Přičinily se o popularitu mj. komedií z řady Slunce, seno, erotika, jahody a pár facek, resp. Dědictví aneb kurva hoši gutentag, v nichž totálně dehonestují nejen společenské, ale hlavně náboženské normy...

Podle vládního návrhu by měly církve od státu získat 56 procent někdejšího majetku v hodnotě zhruba 75 miliard korun. Za zbylý majetek pak mají během tří desetiletí inkasovat náhradu 59 miliard korun, s inflací až 96 miliard. Z toho převážná většina má připadnout katolické církvi.

„Věříme, že konečně dojde k částečnému vyrovnání křivd, které komunistický režim církvím a věřícím způsobil a které nejsou ostudně napraveny ani po více než dvaceti letech demokracie a svobody. Zmařené lidské životy, zničené rodiny a utrpení věřících nelze ničím nahradit. Ale lze konečně přijmout zákon, který jednou provždy vyřeší otázku, kdo na koho doplácí,“ stojí v provolání zhruba čtyř desítek osobností, mezi nimiž figurují například herečky Jiřina Jirásková, Lucie Bílá, Dagmar Havlová, Pavlína Filipovská nebo výtvarník Adolf Born.

Možná by měly vědět, co to je být režimem stíhán pro svoji víru, že také moje rodina byla komunisty šikanována jen proto, že můj otec chodil jako praktikující katolík do kostela a musel se odejít z místa učitele na místo pomocného dělníka. Nevím ale, proč bych kvůli tomu chtěl žít znovu v bídě a ponížení jako dnešní důchodci a lidé v chudobě...?

Zřejmě nejvíc bude bez církevních restitucích strádat Dagmar Havlová, chudobná dědička Havlova miliardového majetku. Ví, kolik důchodců žije na hranici bídy? Že vláda se raději ještě víc zadluží a dá miliardy církvím než pensistům, jimž zmrazila důchody? Že chudobou je v České republice ohroženo 1 022 300 obyvatel a hranice chudoby byla stanovena ročním příjmem na 113 040 Kč...?

Až se rozhodne ministr financí Kalousek zase obšťastnit důchodce zasláním složenky na zaplacení státního dluhu, nebude na nich už suma 121 tisíc Kč, ale mnohem víc. Od začátku letošního roku se totiž státní dluh České republiky zvýšil na současných 1538 miliard Kč. Nyní na každého českého občana připadá dluh v objemu 155 669 korun... Proč jsou desítky miliard peníze pro církve, jež mají ve svém štítu pokoru a skromnost, ale scházejí prostředky pro běžné obyvatele Česka?

Kdoví, jak si vedou domácnosti zmíněných umělkyní, ale ty běžné, nedědičné, jsou na tom dosti mizerně. Vědí ony dámy, co je to minimální důchod a minimální mzda? Že za poslední desetiletí svobody a demokracie vzrostly dluhy českých domácností téměř o bilion korun na současnou hodnotu 1,1 bilionu korun. Kdypak naposled byly dámy nakupovat zboží ve vánočních či novoročních slevách či v akci...?

Inu, je lepší jen něco podepsat než za pohanění církve dostat za pokání tucet Otčenášů a Zdrávasů. Kdoví, jestli se ještě vůbec umí modlit...? http://olser.blog.idnes.cz/c/282035/Mili-krestane-co-by-asi-rekl-Buh-na-vasi-nenasytnou-chamtivost.html

http://olser.blog.idnes.cz/c/282178/Ten-komu-jsi-zivot-s-laskou-dal-on-ti-ten-tvuj-krute-vzal.html

http://olser.blog.idnes.cz/c/233516/Byl-Milos-Havel-homosexual-kolaborant-ci-zachrance-ceskeho-filmu.html

Další glosy, komentáře a ukázky z knih na webech a také v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)-
http://bretislav-olser.enface.cz - http://olser.cz - http://www.ltv-plus.cz/ http://www.facebook.com/profile.php?id=10000053041104#!/profile.php?id=100000530411044

Autor: Břetislav Olšer | středa 8.8.2012 13:09 | karma článku: 36.32 | přečteno: 2836x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Marek Trizuljak

''Jidášova středa'' (nebo též škaredá) - Deník z karantény, den 24.

Popravdě, o "škaredé středě" se mi psát nechce, když je venku tak krásně. Série jarních dnů je teď jako pohlazení. Milosrdné vyvážení celkové atmosféry, která ještě stále vzbuzuje obavy a volá k opatrnosti.

8.4.2020 v 21:41 | Karma článku: 4.98 | Přečteno: 95 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Může být svátek Pesach zván židovskými velikonocemi?

Poučil mě v diskusi pan Edvard Nichtburger: Pesach nejsou velikonoce. Reagoval tím na moji zmínku v článku „Slovo člověka, kterému můžeme věřit“ (7/4/2020): Židovské velikonoce – Pesach – začínají sederovou večeří.

8.4.2020 v 21:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Ladislav Kroupa

Novináři všech zemí, zklidněte se!

Mám dojem, že víc škody než koronavirus způsobí nakonec novináři. Sám se pokládám za člověka, který jen tak snadno nepodlehne emocím, ale když čtu titulky článků, jímá mě čirá hrůza - např. ve Švédsku SKOKOVĚ narůstá počet úmrtí.

8.4.2020 v 21:03 | Karma článku: 18.81 | Přečteno: 321 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Státy kolem nás zachovávají stále ještě opatrnost

Tak např. švýcarská vláda rozhodla, že omezující opatření s cílem minimalizovat šíření nákazy Covid-19 zůstanou zachována do 26. dubna, případné uvolnění se pak znovu zváží s tím, že jedině po etapách.

8.4.2020 v 19:49 | Karma článku: 4.14 | Přečteno: 159 | Diskuse

Karel Trčálek

Tzv. žurnalistika Terezy Spencerové byla čistokrevná propaganda

Já vím, je to nepříjemná, a pro některé dobráky i nestravitelná pravda. Ale nikdo k tomu Terezu Spencerovou nenutil

8.4.2020 v 18:42 | Karma článku: 23.55 | Přečteno: 1034 | Diskuse
Počet článků 3045 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2453

důchodce
 

Moje fotky na výstavě I vy můžete být naše hvězda na MFF Karlovy Vary 2011

Najdete na iDNES.cz