Geneze lží spustila lavinu nenávisti. Kdy se Romům omluvíte...?

23. 05. 2012 18:36:48
To bylo povyku. Patnáctiletý hoch, kterého měla v dubnu v centru Břeclavi zbít trojice útočníků, změnil svoji křivou výpověď. Od začátku tvrdil, že ho napadli Romové, protože jim nedal cigaretu. Napřed se policistům prý přiznal, že důvodem mohla být marihuana, kterou sám prodával. A nebyl si najednou ani jistý, že ho napadli Romové.
Ilustrační foto...Ilustrační foto...

Jen jeho autoritativní matka si byla jistá, že to udělali cikáni. Nechtěli ani jeho mobil, tisíc korun z kapsy, nic, jen ho surově zbít a zkopat... Dnes má on i jeho matka z ostudy kabát.Matka brečí, kudy chodí, všem se omlouvá a Romové chtějí odškodnění. A co obyvatelé Břeclavi, co se o něho tolik báli a naprotestovali se během kolosalní lží vyprovokovaných nepokojů...

Napsal jsem příběh o ztracené ledvině, zpochynil napadení Petra Romy a dostal co proto. Těch výhrůžek, nadávek a příkazů, abych se omluvil. Patologická nenávist nicků vůči mé osobě i cikánům překračovala všechny meze. A dnes další bomba. Patnáctiletý junák si zranění způsobil sám a napadení Romy si vymyslel. Spadl z výšky, řekli policii svědci. Policie ještě neví, jestli ho bude stíhat za křivou výpověď. Šéf vyšetřovacího týmu Luděk Blahák uvedl, že se objevily pochybnosti o věrohodnosti chlapcova tvrzení. Hoch při konfrontaci přiznal, že si vše vymyslel a zranění si způsobil sám.

Frajer. Předváděl gymnastické cviky v osmém patře bytového domu na zábradlí, které si patrně spletl s bradly nebo hrazdou. Při tom spadl a zachytil se o patro níž. Zranění si způsobil nárazem. Měl víc štěstí než rozumu, kdyby se rukou nezachytil zábradlí, byl by na maděru. Přišel tak ale o ledvinu. A poranil si játra a slezinu. Podle policie se hoch zřejmě předváděl před dvojicí dívek. Ty spolu s dalším chlapcem celé události přihlížely. Inu, sex v patnácti dokáže blbiny. Lhali všichni. Domluvili se, že na policii budou vypovídat, že byl zraněný chlapec napadený Romy.Patnáctiletý chlapec, kterého v půli dubna brutálně napadla a zranila v centru

Fabulace mladého Ukrajince neznala mezí. Napřed byl prý brutálně zkopán, takže přišel o ledvinu. Na játrech natržených po silných kopancích měl ještě stále hematomy. Neuvěřitelná bajka. Co teď na to jeho sebevědomá matka, která pro jistotu nezvedá telefon? Asi proto, že nezapomněla, jak při setkání Romů se starostou Břeclavi vznikla emotivní atmosféra, v níž Romové jeden přes druhého tvrdili, že jsou mylně spojováni s útokem, a že se kriminalisté snaží nátlakem některé chlapce přimět k tomu, aby se k činu přiznali.

Ze sálu zazněly i hrozby, že si případné útoky extremistů nenechají líbit. Pak se přibližně polovina nahněvaného osazenstva zvedla a kostel opustila. Co budou břeclavští cikáni dělat po dnešku...? Zvláště po "ocenění", jimiž je počastoval pan starosta Ryšavý: “Je jedno, jestli to byli Romové, něco takového mohly udělat jen bestie, a ne lidé,” řekl.

Mladík pak musel na operaci. Odebrali mu ledvinu, a když se probral z narkózy, ze strachu před matkou už nechtěl o "napadení" mluvit, údajně proto, aby zapomněl na tu hrůzu. Svedl to na Romy a maminka rozjela mediální kampaň. Lidé se skládali, dávali mu tisíce korun, dokonce Michal David se chtěl ještě víc zviditelnit a byl z toho šek na sto tisíc korun. Lež má ale krátké nohy... Kdo zaplatí miliony na posílení policejní jednotky? Dělnická strana a DSSS v čele s Vandasem si však libovala; další příležitost, jak se vydovádět a upozornit na sebe.

Situace v Břeclavi se po údajném útoku značně vyostřila. Zvedla se vlna nevole proti tamní romské komunitě, která vyvrcholila protestním pochodem. Městem prošly dva tisíce lidí, akci organizovala radikální Dělnická mládež. Radnice plánuje modernizaci kamerového systému a v ulicích slibuje více městských policistů. Blogeři se náramně rozčilovali. Prý jak „mohou Romové vůbec ždímat všelijaké sociální dávky na společnosti, kterou takto ostentativně pohrdají, škodí jí a mlátí její příslušníky, samozřejmě ty slabší a bez doprovodu psa...?“ Objevil se též text: "Ta druhá verze, pocházející z iDnes - že masakr souvisel s distribucí marihuany, už na první pohled vykazovala četné díry - její zveřejnění bylo hodně neseriozní!"

Proč tedy matka nechala udělat svému dítěti, jemuž bezmezně věří, protidrogové testy? Není spíš fór v tom, že puberťák, co se rád předvádí neumělou gymnastikou před holkama a obětuje kvůli tomu jako "král lhářů" svoji ledvinu, si třeba dal občas čouda trávy? Je to vyloučené? Před měsícem bylo pro celé Česko naprosto vyloučené, že by mladého Ukrajince nezkopali Romové a dnes...? Spíš než test na drogy mu měla mamuška nechat udělat test na IQ...

Kde tedy byla skutečná pravda? Ta tkvěla v tom, aby se nacionalisté patřičně zviditelnili v četných demonstracích. Dělnická strana, DSSS... Tomáš Vandas při svém svérázném řečnění vyjmenoval seznam různých cikánských deliktů, které měly v Břeclavi spáchat za uplynulé roky. Dav mu nadšeně tleskal a nezřídka se z něj ozývalo volání: "Smrt Cikánům!" či "Cikáni do plynu!"...

Rasistická hesla, urážky a provokace. Tak vypadala akce v Břeclavi, která byla nahlášená jako pochod za napadeného mladíka. Jenže někteří demonstranti, ho pojali po svém. Příznivci Dělnické mládeže v průvodu městem vykřikovali: „Cigáni, vylezte! Chceme bílý Čechy! Policajti, vy jste Češi? Bojíte se otočit a jít s námi? Takovou havěť hájíte?“ skandovala Dělnická mládež. Petro Zhivachivsky se svou matkou v nemocnici.

Chtěli boj. Policisté byli v ulicích města v neděli připravení na možný střet radikálů s tamními Romy a na nejhorší už od brzkých ranních hodin. Strážců zákona přijely asi tři stovky. Myšlenka pochodu? Podpora patnáctiletého zbitého Petra Zhyvachivského,. Přišel o ledvinu. Co řekne nyní, když se definitivně přiznal, že lhal a orgán ztratil při pádu z několika pater domu...?

Teď už víme, že frajírek lhal jako když tiskne. Kdo se teď omluví mně? Kdo Cikánům? Zbabělí nickové? Nač statistiky? Zavražděný člověk je mrtvý i bez statistik. Nebo že by krutá ztráta tělesného orgánu při předvádění puberťáka před děvčaty byla horší než ubodání nožem...?

Inu, kdypak se budou odehrávat demonstrace Dělnické mládeže proti vraždám, způsobených gadži? Kdy bude ulicemi Brna, Liberce, Břeclavi a dalších měst obcházet domobrana proti bílým zločincům...? Odkdy je ztráta jedné ledviny víc než tucet brutálních vražd...?

PS: Vymyšlený útok Romů v Břeclavi nemusí zraněnému chlapci a trojici jeho kamarádů projít bez postihu. Za křivou výpověď hrozí dospělému až tři roky vězení. V případě mladistvých je však pravděpodobný jiný trest než vězení. Policie navíc zatím neuvedla, zda je za lež obviní. Je též šokující, sledovat v komentářích tu patologickou nenávist nicků vůči Romům; jistě přijde normální, když někdo křičí: "Cikáni do plynu". Jestli víte, o čem mluvím. Ale pochybuji. Mám spoustu kamarádů v Izraeli, jejichž asi tisíc příbuzných se nikdy nevrátilo z plynových komor Osvětimi. A právě tento pokřik je ta největší zvrhlost... Zpěvák Michal David záměrně koncertoval v Břeclavi. Svým vystoupením však potěšil nejen příznivce normalizačního diska, ale i rodinu chlapce, kterého ve městě "před časem brutálně zbili útočníci". Jeho matce Oksaně Zhyvachivské, soudní překladatelce, předal v průběhu své show šek na sto tisíc. Ta plánuje obnos využít v nové nadaci... Kdypak šek ukrajinský akrobat vrátí i s omluvou...?

foto: Jiří Salik Sláma, MF DNES

FOTO: Milan Vojtek, Právo

Kdyby zavřeli expremiéra Grosse, bojkotoval by svět Zlatou tretru...?

http://olser.blog.idnes.cz/c/265178/Kdyby-si-lide-uvedomili-ze-si-sve-organy-do-nebe-nevezmou.html

http://olser.blog.idnes.cz/c/264692/Mnoho-povyku-pro-nic-o-ledvinu-prisel-dealer-drog-otaznik.html

A TEĎ PÁR NICKŮ, CO JSOU ČISTÍ, JAK GROSSŮV KŘIŠŤÁL:

Re: teď říkali v TV, že to je kachna

samozřejmě, že omluva pana Olšera se nekoná, ačkoliv sám po omluvách tak úpěnlivě volá - TYPICKÉ PRO TAKOVÉ POKRYTCE

Mal by ste to preventívne zabaliť

Prečítajte si čo sa deje v spoločnosti

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/174210/romove-opet-utocili-miroslav-44-lezi-zmlaceny-v-zatecke-nemocnici.html

no fuj

antikarma

Když někdo křičí na veřejném shromáždění "Cikáni do plynu" .

....... tak vážně uvažuji o tom, že je to nastrčený provokatér!!!

Re: Organizátor celé akce Radomír Hrabovský sprostě lže!

Kristapána, www-hrebenar-eu, to mi stačí

Hnus!

Co je tohle za paskvil? To ani nemá cenu komentovat. Normální člověk, než něco někam napíše, si to aspoň ověří!

OKAMŽITĚ SE OMLUV

hnůj, hnůj a ještě jednou hnůj,

tenhle nechutnej slint....

Asi stařecká demence

že?

Pane Olšere, prosím, veřejně se omluvte

Jinak vás už napořád budu mít za lháře.

jediný komentář k tomuto paskvilu by mě stál

přes stotisíc dukátů, o které jsem zde za léta již přišel...

ne - ale o mozek přišel blogger Olšer...!!!

...nemá cenu se k tomu blábolu vyjadřovat, ale přece jen - kolik těch "bílých Čechů" napadlo, okradlo, znásilnilo nebo zabilo - třeba za poslední rok či dva - někoho z cikánského etnika...??? A kolik by těch napadení, okradení, znásilnění a zabití mělo být, aby to odpovídalo jejich podílu v populaci??? Hrubým odhadem mi to vychází, že na jednu "akci" cikánů by mělo připadat asi 33 "akcí" Čechů...

Tak to je opravdu hustý...

...přitom na fotce docela slušnej člověk.

Co k tomu říct...?

Snad jen, že jste korunovanej. Jiná slova teď nedokáži najít...

Kotrčova vystrčená zádel

Zírám

jak jste si ve svém věku hezky naběhl na vidle ...

Re: hmm

Autor se nepohybuje nikde, vycucal si to z prstu.

Cituji: Je to šokující, sledovat v komentářích tu patologickou nenávist nicků vůči Romům; jistě přijde normální, když někdo křičí: "Cikáni do plynu".

Další glosy, komentáře a ukázky z knih na webech a také v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)-
http://bretislav-olser.enface.cz - http://olser.cz - http://www.ltv-plus.cz/ http://www.facebook.com/profile.php?id=10000053041104#!/profile.php?id=100000530411044

Autor: Břetislav Olšer | středa 23.5.2012 18:36 | karma článku: 19.87 | přečteno: 3716x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Hana Šťastná

KarKULKY a divočáky pro vlky

Vlci zamordovali už tři desítky ovcí během uplynulých šesti měsíců na oplocených pastvinách kousek od lipenského jezera.

23.4.2019 v 19:54 | Karma článku: 12.05 | Přečteno: 163 | Diskuse

Karel Trčálek

Pravdivý příběh poslance Dominika F., maskota tuzemské barevné revoluce

Mám rád tyto pravdivé příběhy. Obecně se dá říct, že mám vůbec velmi rád pravdu, na rozdíl od dobře placených médií, která mladým lidem vymývají mozky

23.4.2019 v 19:05 | Karma článku: 13.95 | Přečteno: 709 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Agresivita ve zdravotnictví

Médii se právě mihla informace o tom, že pacienti se údajně zvýšeně projevují ve zdravotnických zařízeních jako agresoři.

23.4.2019 v 18:49 | Karma článku: 8.95 | Přečteno: 356 | Diskuse

Lukáš Burget

Smutné velikonoční poselství ze Srí Lanky

V tomto okamžiku má vraždění na Srí Lance 321 obětí, přes 500 zraněných a krvavý podpis Islámského státu.

23.4.2019 v 15:49 | Karma článku: 15.90 | Přečteno: 414 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Jak jsou krásné, když se odhalí

Antonia Yaminová je evropskou šéfkorespondentkou izraelské veřejnoprávní televize KAN11. Na svém Twitteru upozornila 20. dubna na jeden pořad této televize, který pojednává o první afghánské modelce (video níže).

23.4.2019 v 15:15 | Karma článku: 10.59 | Přečteno: 437 | Diskuse
Počet článků 3045 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2446

důchodce
 

Moje fotky na výstavě I vy můžete být naše hvězda na MFF Karlovy Vary 2011

Najdete na iDNES.cz