Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 4. prosince 2020 Barbora

Uvaří se Země či mozkové závity podvodníků s daty o oteplování...?

7. 12. 2009 7:20:06
V Kodani dnes začne možná nejambicióznější konference v dějinách ekoblábolismu. Na summitu budou členské země OSN jednat o smlouvě nahrazující Kjótský protokol o snižování emisí skleníkových plynů a byznysu zvaného prodej emisních povolenek.
V Kodani jsou globální bojovníci za oteplovaní...
V Kodani jsou globální bojovníci za oteplovaní...Foto: B. Olšer (2)
Přes patnáct tisíc pozvaných klimatologických hostů se bude snažit najít v rámci megasetkání řešení problému, jak zabránit tomu, aby se průměrná teplota Země nezvýšila více než o dva stupně Celsia. Aby se nám prý Země neuvařila.

Spíš však jde o politické žvásty, které inspirují mozkové závity podvodníků s daty o oteplování, což je jediné, co by se mohlo zavařit. Pokud se tak už v inkriminovaných hlavách nestalo. Chladněji než letos prý už nikdy nebude... Malá doba ledová může nastat během pár měsíců a trvat přes tisíc let...

A dál se straší lidstvo nesmysly. Třeba když zpráva britského ekonoma lorda Sterna z roku 2006 vypočítává, že zvýšení teploty o dva stupně bude znamenat náklady ve výši procenta světového HDP. Aby se oteplování na dvou stupních zastavilo, muselo by podle analýzy Světové banky proudit do rozvojových zemí 140 až 675 miliard dolarů ročně. Tak se dělá byznys s velkým B...

Jako bych to kodaňské plácání slyšel. USA láteří: "To ne my máme nejvíc emisí, ale rozvojové země." Čína s Indií tvrdí: "To vy jste si kdysi bohatli na průmyslu a exhaláty vám byly ukradené, dnes ale chcete nám, co se teprve rozvíjíme, bránit v bohatnutí. Nechte nás také vypouštět exhaláty, ať máme industriální zázemí stejně účinné jako vy..."

Velmi lapidárně řečeno, jak praví prezident Václav Klaus, klimatické změny jsou uměle vyvolávaný podvod, aby se zabrzdil globální ekonomický růst. A že má svatou pravdu, dokazují právě zjištěné rošády s manipulováním dat o globálním oteplování.

Skandál se týká elektronické korespondence britských klimatologů Kevina Trenbertha a Phila Jonese z Klimatické výzkumné jednotky Východoanglické univerzity. Toto klimatologické středisko mimo jiné spolupracuje právě s institucí Mezivládní panel ke klimatické změně (IPCC), oceněné nedávno Nobelovou cenou míru pro Al Gora.

Korespondenci společně s několika tisíci dokumenty naštěstí zavčasu zveřejnili na internetu hackeři a citáty z některých e-mailů naznačují, že vědci zveličovali data svědčící o globálním oteplování. Jones v jednom z e-mailů popisuje, jak pomocí jistého triku, šikovného postupu, upravoval grafy teplot z posledního tisíciletí tak, aby "se zakryl pokles" globálních teplot v poslední době.

Nezávislé vyšetřování potvrdilo, že e-maily jsou autentické. Jeden vědec v nich vysvětluje druhému, jakým trikem lze vyřadil ty údaje, jež ukazují na pokles teplot; klasická manipulace s teplotními hodnotami.

Pro šamany - některé namyšlené klimatology - je Slunce se svými mnoha tisíci stupni Celsia, jen plynová koule vhodná pro opalování. Co říct na toto bubnování na poplach? Že se jedná o poplašné zprávy, které bývají v mnohých civilizovaných zemích trestným činem.

Ale chtějte dnes po orgánech činných v trestním řízení, aby z tohoto pokleslého činu obvinila populisty, kteří jsou nositeli Nobelovy ceny za mír. Je třeba je ignorovat. V miliardové historii naší planety se totiž už vystřídala řada dob ledových. V jejich mezidobí už bylo Gronsko rovněž zemědělskou oblastí a na naší modré, nikoli zelené planetě, už nejednou byly teploty v průměru vyšší o tři stupně, než jsou nyní.

Rozloha grónského zalednění je 1,790 mil. km2, objem ledu je 2,6 mil. km3. Jeho stáří sahá daleko do třetihor (miocén, zhruba 7 milionů let zpátky), ovšem samotný led díky koloběhu tak starý není, nejstarší části jsou staré něco přes 100 000 let, tedy přesně perioda, během níž se střídají doby ledové.

Za posledních 18 tisíc roků se hladiny moří zvedly o 120 m. V třetihorách u nás byla subtropická až tropická flora, včetně palem, fíkovníků, korkovníků, mezi nimiž pobíhaly opice, tapíři i plameňáci.

Těžko lze na planetě ve třetihorách předpokládat dálnice a miliony automobilů či teplárny s enormní produkcí oxidu uhličitého a mrazicí zařízení s freony či kyselé deště, včetně miliardových zemí jako Čína a Indie...Ve čtvrtohorách nastala nejen ve střední Evropě pro změnu doba ledová, během níž byli na našem území zase mamuti, polární lišky i sobi a šavlozubé kočkovité šelmy.

A tak jako kdysi, ani dnes za to nemůže pouze člověk, nýbrž především sama příroda a hlavně sluneční energie, resp. proměnlivá poloha Země vůči Slunci. Přesto na poplach bijí i klimatologové v Británii. Podle jejich poslední studie se svět ocitne na pokraji katastrofy, pokud emise skleníkových plynů porostou dosavadním tempem ještě alespoň půl století.

Britové mají tyto poplašné zprávy v krvi. Celou tezi o tzv. globálním oteplování údajně vymyslela M. Tchatcherová, která kdysi z politických důvodů měla zájem omezit vliv států produkujících fosilní paliva. A chytlo se to stejně jako kdysi marxismus-leninismus, nebo ještě dříve různá jiná náboženství.

Vodních par, stejně rizikovému skleníkovému plynu v naší atmosféře jakým je oblíbený strašák CO2, je všude kolem nás asi kolem dvě až tři procenta, takže poměr mezi industriálním chováním lidstva a účinky přírody je asi padesátkrát vyšší vlivem vypařování dvoutřetinových moří a oceánů, ale i lesů, pralesů či bažin a rašelinišť, které všechny “vydechují” vodní páry.

"Jak známo, globální teplota od začátku tisíciletí neroste, zatímco koncentrace CO2 v atmosféře dál stoupá (z 370 na 390 miliontin částic atmosféry neboli z 0,037% na 0,039%)," říká Petr Mach, předseda Strany svobodných občanů.

Lidstvo tedy může svou činností asi za deset procent oxidu uhličitého, zbylých devadesát procent je z přírodních zdrojů... Ani snížení lidského příspěvku o deset až padesát procent nemůže tedy mít zásadní vliv na změnu klimatu.Václav Klaus k tomu dodává, že nejde o klima, ale o svobodu člověka, která je pro něho tím nejlepším životním prostředím...

Mnozí vědci se přiklánějí k možnosti, že nejde ani tak o CO2, ale o uvolnění metan-hydrátů z mořského dna. Metan je asi 20krát rizikovější skleníkový plyn než oxid uhličitý. Metanový led se jako odpad mikrobiologické aktivity vzhledem k nízkým teplotám v hlubinách a vysokým tlakům ukládá v pevné formě na mořském dně. Z něho pak sublimuje do ovzduší.

Globální zásada je jasná, daná ve zprofanovaném Kjotu: Lapidárně řečeno, všichni musí snižovat emise a ti, kdo je sníží nejvíc, dostanou emisní povolenky, splatné těmi, kteří mají emise nad limit. Jde prostě o splnění kvantitativních redukčních emisních cílů smluvních států...

My emise snižujeme a vyděláváme na tom tím, že prodáme třeba Japonsku 40 milionů tun oxidu uhličitého v podobě emisních povolenek, čímž země vycházejícího slunce, aniž by svůj snižovací závazek splnila, získá “povolení” dál emise produkovat ve stejném množství.

Prostě si za deset miliard vykoupí své špinavé svědomí. Něco jako globální očistec. Zhřešils, zaplať odpustky a vše je odpuštěno. Hřeš si klidně dál. Ve střední Evropě sice exhalátů ubude, ale v Japonsku jich naopak přibude, takže globálně to bude pro ovzduší planety vylej - nalej...

Kodaň znám docela dobře. Hlavně její stát ve státě - Christianii. Asi tisícovka jejích obyvatel sem před třiceti roky přišla, vlastně přijela, na základě lákání v alternativním tisku sloganem „Emigrujte autobusem číslo 8!“. Lidé tak objevili sami sebe, dostatek zeleně, squatteři a alternativní snílkové zase svoje „svobodné město”.

Pitoreskní seskupení domků a domečků, na jejichž zahrádkách lidé pěstují marihuanu, k čemuž je opravňuje zvláštní privilegium. Do roku 2003 bylo v Christianii povolené prodávat hašiš na hlavní ulici „Pusher Street“.

Sám jsem se zvědavosti koupil jednoho “jointa” za třicet. Prostě nelze být v Christianii a nedovolit si malý rozmar v podobě symbolického rauše jedním “skunkem”, mariánkou nebo trávou, balenou do cigaretových papírků.

Na mnoha místech Christianie jsem mohl číst plakáty s pravidly, která zde musí obyvatelé či návštěvníci dodržovat. Hlavní body; přísný zákaz držení zbraní, tvrdých drog, užívání násilí a zákaz používaní motorových dopravních prostředků. Inu, klimatologové i bez podvodných e-mailů...

Takže, tolik mimo protokol moje vzpomínka na minulost. A ať budou závěry kodaňského summitu jakékoli, budou jednou provždy zpochybněny představou, že všechno lze pomocí "triků" nebo-li "šikovného postupu", interpretovat k obrazu svému, tedy politickému...

(Další komentáře, glosy a ukázky z knih na webech: http://bretislav-olser.enface.cz - http://olser.cz)

Autor: Břetislav Olšer | pondělí 7.12.2009 7:20 | karma článku: 38.77 | přečteno: 4223x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

František Plamínek

Důchodci v naší zemi, spojte se!

Po znovuotevření hospod, opět zuřivě diskutují štamgasti o politice. Jedni nadávají na Berbra, na státní, nevyvážený rozpočet, na Babiše, na opozici a došlo i na důchodce.

4.12.2020 v 4:54 | Karma článku: 16.65 | Přečteno: 577 | Diskuse

Irena Pořízková

Sláva nazdar výletu aneb „Radimovi je nějak špatně, paní učitelko“

Moc ráda vzpomínám na výlety. Nikde tak dokonale nepoznáte svoje žáky jako mimo školu. Jak probíhá taková třídenní akce, kdy si vyrazíte se sedmdesáti roztomilými vousatými klučíky někam mimo školní lavice?

3.12.2020 v 22:05 | Karma článku: 20.15 | Přečteno: 409 | Diskuse

Monika Kleinova

Sedm smrtelných hříchů dneška

Všichni jsme hříšníci. A někteří z nás i rádi... Taková čokoládová tabulka, dobře vychlazený půllitr s pěnou, tajný sex... Pokušení, která nás mohou naplnit špatným svědomím nebo pocitem rozkoše. A že jich kolem nás je. Hřešíme.

3.12.2020 v 20:04 | Karma článku: 12.90 | Přečteno: 540 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Curych zajistil kvalitní péči

Toto švýcarské město rozdělilo nemocnice a lůžková zařízení do tří "covid-skupin", aby pacienti dostali maximálně kvalitní péči podle svých aktuálních rizik.

3.12.2020 v 18:43 | Karma článku: 4.58 | Přečteno: 201 | Diskuse

Jiří Štágl

Kdo si s námi hraje?

Jednoduchá odpověď je, že každý, kdo má moc. Někdo opatrně, jiný neurvale. Někdo, jen tak pro zábavu, jako kočka s myší,

3.12.2020 v 17:47 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 283 | Diskuse
Počet článků 3045 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2457

důchodce
 

Moje fotky na výstavě I vy můžete být naše hvězda na MFF Karlovy Vary 2011

Najdete na iDNES.cz