Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ministr Kubice, dvojník intrikánského Kardinála Richelieu?

17. 07. 2012 16:07:15
"Strach je nemoc špatného svědomí" řekl Karel Čapek, když psal román Bílá nemoc. Nevím, o čem dnes píše premiér Petr Nečas, ale nemocný strachem je až až... Je tím zlodějem, co okázale křičí: Chyťte zloděje! Jediný vládní nebojsa je ministr vnitra Kubice. dvojník intrikánského Kardinála Richelieu, zvaného též Šedá Eminence...?
Jen si tak trochu švihnout...Jen si tak trochu švihnout...

Poté, co Miroslav Kalousek obtelefonovával v kauze CASA, resp. Parkanová, kdejakého policejního vyšetřovatele a třikrát měl na "drátě" i samotného policejního prezidenta Lessyho, premiér Nečas mu nic nevytkl, ale naopak si vylil zlost právě na Lessym. Prý je jeho chování neslučitelné s chováním policejního prezidenta jen proto, že napsal dopis policistům. Lessy v něm vyzval své podřízené, aby nepodléhali nátlaku ze strany vlivných a mocných představitelů.

A byl oheň na střeše. Podle Nečase se prý musí rozhodnout, zda je prezidentem nezávislého nepolitického sboru, nebo zda nakročil směrem politického aktivisty. což je s chováním policejního prezidenta neslučitelné... Ta genese antipatií Nečase vůči Lessymu se datuje od chvíle, kdy těžce prohrál svůj souboj s tehdejším ministrem vnitra Radkem Johnem a musel odvolat Oldřicha Martinů poté, kdy se bez vědomí Johna sešel právě s premiérem. A navíc mu Martinů podával hlášení o půl miliardě pro ODS, která se měla vyskytovat ve Státním fondu životního prostředí, kvůli které rezignoval ministr životního prostředí Pavel Drobil z ODS.

Jsme země neomezených možností. Tak mohl před zhruba rokem zvolený ministr životního prostředí Pavel Drobil stihnout nejen kariéru, ale i skandál. A nejeden; žádal zničení důkazů, které tajně natočil ředitel Státního fondu životního prostředí (SFŽP Libor Michálek. Jednalo se o záznam společných schůzek ministrova poradce Martia Knetiga a náměstka Státního fondu životního prostředí Dušana Fibingra. Název by mohl znít: Jak jsme připravovali manipulaci výběrových řízení...

Oč šlo? Rekonstrukce pražské čistírny odpadních vod měla být účelově předražena o tři miliardy korun, přičemž 500 milionů z této částky měla směřovat právě do pokladny ODS. Poradce Knetig v odposlechu hovoří též o tom, že peníze mají být určeny pro Drobilovu politickou kariéru: “Pro toho Pavla, aby měl někdy šanci být prostě premiérem, tak on bez toho, že pro tu stranu mimo jiné i vydělá peníze... aby jinými slovy ta strana mohla být dál. A teď si samozřejmě říkám: Ano, není to správný... opravdu je to loupež za bílýho dne...”

Drobil poté odvolal Libora Michálka, jelikož nepředal nahrávku policii, ani ji nezničil, prostě nikomu v tomto korupčním systému nevěřil a podal na státním zastupitelství trestní oznámení na Knetiga a Fibingra. Drobil sám sice též odstoupil, ale kdoví, jestli se nevrátí, zatímco Michálek se slíbeného návratu zřejmě nedočká. Tak je to v českém panoptiku, v němž Drobil tak dlouho svoji kauzu drobil, až ji docela úspěšně do ztracena rozdrobil.

A pak, co čert nechtěl, se objevil Lessy, co už nebyl z těch policejních úředníků, kteří by kryli Nečasovi záda, proto ho na postu policejního prezidenta nechtěl premiér za žádnou cenu vidět. Prohlásil jeho volbu za právně pochybnou proceduru výběru policejního prezidenta. Pak ale musel rezignovat a Lessy zvítězil. Ale takové "podrazy" se nezapomínají. Navíc mu sáhl na Kalouska a věrnou služebnici Parkanovou, co zřejmě jako Nagyová dře jako jeho kůň. A ještě Lessy chce, drzák jeden, prokázat svou pravdu na detektoru lži... Možná už u prezidenta Klause, Nečasova ochránce, k němuž byl právě povolán na pozdní oběd...?

"Žádná chtivost, žádný hněv a žádná závist, ale strach je rádcem nejničemnějších skutků," prohlásil polský literát a publicista Feliks Chwalibog. A Konfucius. jak jsem si ho přečetl v jeho muzeu v Pekingu, ho doplnil: "Zbabělost je, když víme, co máme činit, ale neděláme to..."

Podplukovník Generálního štábu Karel Daňhel, který upozornil na možné chyby v nákupu letounů CASA, pobíral paušální měsíční částku od firmy Omnipol... Že by benefit od pana Hávy za venčení jeho psa...? Každopádně si možná připomeneme slova básníka; sbohem a šáteček, Mirďo Nečasi a Karle Daňheli, bylo to krásné a bylo toho dost... Karel byl právě zatčen - detektivové ho údajně podezírají z pohlavního zneužívání nezletilé... Jako kdysi vraha al Capona pro daňové úniky...? Ovšem zase ho propustili... A vše z povzdálí jistí ministr vnitra Kubice. dvojník intrikánského Kardiinála Richelieu, zvaného též Šedá Eminence...

Inu, milí policajti, zapomeňte na to, že byste si jeli po své protikorupční linii bez vědomí Nečase, což se nepovedlo ani Slotovi, a že byli jako můj s mojů, prostě předpověď počasí na (Ne)časy. Nechoď Lessy s pány na led, ani na Hrad... Drobil drobil, až se rozdrobil ve volebního manažera ODS...

Budou mít důchodci povinnost chodit přes ulici na červenou...?

Kocourkov s čistým Kocourkem aneb Stát přece neokradl, jen manžeku?

Další glosy, komentáře a ukázky z knih na webech a také v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)-
http://bretislav-olser.enface.cz - http://olser.cz - http://www.ltv-plus.cz/ http://www.facebook.com/profile.php?id=10000053041104#!/profile.php?id=100000530411044

Autor: Břetislav Olšer | úterý 17.7.2012 16:07 | karma článku: 31.42 | přečteno: 2255x

Další články blogera

Břetislav Olšer

Proč se nepíše o americkém ostrově Three Mile Island, kde se roztavil reaktor TMI-2...?

Proč je největší jadernou hrůzou jen havárie atomové elektrárny Černobyl a ne katastrofa na ostrově Three Mile Island, kde se roztavil reaktor TMI-2 v elektrárně provozovatele MetE? Kdysi se tajila radiace Černobylu, dnes TMI-2...

27.4.2016 v 7:27 | Karma článku: 18.68 | Přečteno: 909 | Diskuse

Břetislav Olšer

Chcete vědět, proč jste rasisté a xenofobové a kam jdou peníze z vašich daní? Tak čtěte...

Romy považuje za nesympatické 82 procent dotázaných Čechů, polovině respondentů jsou dokonce velmi nesympatičtí; opak si myslí jen tři procenta, tři čtvrtiny respondentů cítí antipatie k muslimům, sympatie naopak čtyři procenta...

22.4.2016 v 7:22 | Karma článku: 23.22 | Přečteno: 977 | Diskuse

Břetislav Olšer

V roce 1942 by hajlovala strachy, teď jí nic a nikdo nehrozí, přestože byla pracovně v ČLR

Ceny Anděl získávají amatérští zpěváčci a bigbíty; že to jsou profesionálové? Omlouvám se; amatér má jen charisma a tvoří kvalitu zadara, mnozí neintonující profíci Anděla sice neví, co je to charisma, ale zato mají za to miliony.

13.4.2016 v 7:13 | Karma článku: 26.09 | Přečteno: 949 | Diskuse

Břetislav Olšer

Jak hordy organizovaných Číňanů s holemi terorizovaly nebohé a neprovokující Čechy...

Co vše mě zaujalo na návštěvě čínského prezidenta Si Ťin- pchinga, tyrana a novodobého Hitlera v Lánech a na Pražském hradu? Začal bych mladíkem, co při spatření kamery vběhl do davu Číňanů s vlajkou Tibetu a prý byl bit holemi...

31.3.2016 v 7:31 | Karma článku: 39.10 | Přečteno: 2294 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Miroslav Kováč

Janáčková-bez Romů se neobejdu

Bývalá senátorka a dlouholetá starostka ostravského obvodu Mariánské Hory Liana Janáčková, známá především svým (navenek) extrémistickým postojem vůči romské menšině, opět kandiduje ve volbách v roce 2016 do Senátu.

25.9.2016 v 23:43 | Karma článku: 3.33 | Přečteno: 129 | Diskuse

Dalibor Bartoš

Jak cizí banky okrádají evropské daňové úřady

Je to jen další forma obchodní války mezi USA a EU. Tato válka se vleče jiř dost dlouho. Jen lidé si nevšímají. A USA se pak jako naoko omluví nebo raději zametou celou záležitost pod stůl a pod koberec a lidé zapomenou.

25.9.2016 v 21:57 | Karma článku: 10.99 | Přečteno: 331 | Diskuse

Jan Dvořák

Premiér zavítal do nedělní školy, před týdnem se podíval na nedělní směnu

Mnozí se pozastavují nad tím, že kvůli tomu, aby si premiér mohl prohlédnout jednu zlínskou školu, uspořádali v neděli mini vyučování, protože ve všední den nemá předseda čas.

25.9.2016 v 19:34 | Karma článku: 16.71 | Přečteno: 340 | Diskuse

Jan Dvořák

Smrt Čecha v Londýně – obyčejný mord, nic obzvlášť zavrženíhodného

Vražda Čecha pracujícího v Londýně je na nejlepší cestě k objasnění. Pachatelé jsou za mřížemi a vyšetřování napovídá, že šlo o „standardní nakládačku“ s nešťastným koncem, a nikoli o akt politicky či společensky motivovaný.

25.9.2016 v 11:07 | Karma článku: 28.91 | Přečteno: 1304 | Diskuse

Vít Hassan

Fotoreportáž: Demonstrace na podporu kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa

Včera se na Malostranském náměstí v Praze od 14:00 konala demonstrace na podporu kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa. Akce se zúčastnilo zhruba 150 lidí. Více v mé fotoreportáži:

25.9.2016 v 10:10 | Karma článku: 24.99 | Přečteno: 3335 | Diskuse
Počet článků 3045 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2412

důchodce
 

Moje fotky na výstavě I vy můžete být naše hvězda na MFF Karlovy Vary 2011

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.